Теплогенератор TGm - 1,5
Теплогенератори компанії «Крігер» завдяки своїм конструктивним особливостям топки з похилою рухомою колосниковою решіткою дають змогу використовувати як паливо різну біомасу високого ступеня вологості.
Ця перевага теплогенераторів дає змогу значно знизити собівартість продукції підприємств, які використовують у своїх технологічних процесах енергію теплових агрегатів, враховуючи дефіцит і високу ціну газового палива.
Теплогенератори нашого виробництва вирізняються високою автоматизацією і контролем усього процесу вироблення теплової енергії та широко застосовуються як джерело тепла для виробництва пари в парових котлах і сушіння сільгосппродукції в сушильних установках.
За своїм конструктивним виконанням компанія «Крігер» виробляє контактні та безконтактні теплогенератори.
У контактних теплогенераторах виробляється пряме тепло від спалювання палива.
У безконтактних теплогенераторах виробляють тепло, яке отримують від нагрітого атмосферного повітря продуктами спалювання палива.
Контактні теплогенератори TGm-ХХ.Х
Теплогенератори даної моделі виготовляються потужністю 5-10, 2 і 1,5 МВт. Даний тип теплогенераторів застосовують, як правило, для теплових агрегатів, що потребують високої температури від джерела тепла (парові та водогрійні котли), а також для теплових установок сільськогосподарських підприємств, які не потребують обмежень до екологічних показників джерела тепла.
Теплогенератори виконані у вигляді неохолоджуваної теплоізольованої топки з рухомою похилою колосниковою решіткою.
До складу виробу входять тягодуттьові машини, пристрій автоматизованої подачі палива, пристрій видалення золи і шлаку з топки, а також установка первинного очищення димових газів від летких твердих частинок.
Система управління теплогенераторами виготовляється на базі промислового комп'ютера.
Опис роботи теплогенератора
У топці паливо піддається різноманітним трансформаціям.
- При потраплянні в топку волога, яка міститься в паливі, випаровується завдяки високій температурі топки (виділення білого диму).
- Коли вся волога випаровується, усередині топки утворюється леткий паливний газ, вивільнений піролізом. Деревина – це паливо, що містить приблизно 70% летких речовин.
- Тверда фракція, що залишилася після вивільнення газу піролізом, (або вугільний залишок) горить у напрямку вниз топки. Наприкінці колосникової решітки горіння закінчується і залишається тільки зола.
- Летка фракція палива горить у газовій фазі. Це горіння починається в топці, над колосниковою решіткою, потім продовжується в першому ході (або камері згоряння).
Щоб організувати таке горіння, нагнітання повітря, що підтримує горіння, організовано наступним чином:
Первинне повітря нагнітається під колосникову решітку, в різні відділення, відповідні різним фазам трансформації палива, що пов'язані з колосниковими решітками (сушіння, піроліз, горіння вугільних залишків).
Вторинне повітря вдувається через отвори в теплогенераторі, на рівні проходу до першого ряду трубного теплообмінника: це повітря забезпечує горіння газів піролізу. Отвори оснащені заглушками, що регулюються в ручному режимі зовні котла, можна також регулювати їх кількість та розміщення.
Кількість вентиляторів визначено виходячи з максимальної необхідного протоку, тобто максимальної потужності. Для потужності нижче номінальної протікання повітря зменшується за допомогою автоматичних заслінок і частотних регуляторів обертів вентиляторів. Проток вторинного повітря також регулюється залежно від бажаної кількості кисню на виході з теплогенератора.
Реалізація горіння на кілька етапів – техніка «ступеневого горіння», що використовується для досягнення більшої ефективності горіння при найменшій кількості забруднюючих речовин. Горіння відбувається не лише на рівні колосників, температура там менша, що дозволяє зменшити виробництво оксиду азоту термічного походження. Продукти з першої зони горіння закінчують горіти на рівні нагнітання вторинного повітря, де розвивається живе полум'я, і там відбувається трансформація СО в СО2.
Система автоматики (комплект) – програмно-апаратний комплекс, призначений для управління процесом горіння та роботи теплогенератора загалом, а також механізмів подачі палива. Система забезпечує управління теплогенератором, автоматизацію процесів контролю, сигналізації, управління, регулювання, необхідні захисту та блокування. Основним елементом автоматики є процесор. Варто відзначити, що кожен привід у межах котельної установки забезпечений частотним перетворювачем, що дозволяє, по-перше, робити більш гнучке управління всіма процесами в даному комплексі і, по-друге, звести до мінімуму фактичне споживання електроенергії.
Оскільки подача палива здійснюється плунжером (або шнеком за вибором клієнта), паливо збирається в каналі подачі, потім потрапляє в топку з рухомими колосниковими решітками. Колосники виготовлені з чавуну із високим вмістом хрому та розташовані рядами. Спеціальна конструкція колосників передбачає роботу решітки «без просипів», що забезпечує мінімальні втрати від «механічного недопалу» та спрощує обслуговування основи теплогенератора. Кожен другий ряд розташований на рамі, яка рухається вперед-назад: рухомі колосники, тоді як інші - нерухомі. Ця система допомагає паливу поширюватися колосниками:
- коли рухома рама йде вперед, рухливі колосники ковзають нерухомими і штовхають паливо вперед.
- коли рама йде назад, паливо, що знаходиться на рухомих колосниках, потрапляє на нерухомі.
Рамі надає руху гідравлічний циліндр. Хід циліндра контролюється двома датчиками, які розташовані наприкінці руху.
Бічні стінки та склепіння топки покриті теплоізоляційним бетоном з високим вмістом AL2O3 близько 88 %. Наявність такого матеріалу дозволяє підтримувати достатню для ефективного горіння в топці температуру.
Конструкція теплогенератора дозволяє спалювати паливо в широкому діапазоні вологості від 10 до 50% з максимальною ефективністю та низьким вмістом NOx.
Мультициклон з η ≈ 97%, який передбачений для очищення димових газів, що виходять з теплогенератора, від твердих частинок. Застосування литих корпусів циклонів зі спеціального матеріалу, дозволило значно збільшити термін експлуатації даного вузла навіть в умовах максимальної абразивності частинок, що очищаються.
Димові гази потрапляють у мультициклон по спіралеподібній поверхні та під дією відцентрових сил тверді частинки осідають у нижній бункер, звідки за допомогою шнекового транспорту переміщуються у загальну систему золовидалення, а гази виходять через верхню частину циклону.
Теплогенератор виготовлений з товстолистової котлової сталі, топка футерована вогнетривким бетоном, утеплений базальтовою ізоляцією та фанерованим листовим металом з полімерним покриттям.
Всі елементи теплогенератора змонтовані на загальній рамі, що значно полегшує монтаж даного обладнання та мінімізує витрати, пов'язані з роботами з проєктування та виготовлення фундаментів.
Паливо:
- відходи деревини – тріска, кора, тирса та стружка;
- торф кусковий, фрезерний та гранульований;
- відходи с/г виробництва гранульовані – качан, солома кукурудзи, лушпиння соняшникове та гречане, виноградна лоза, костра льону;
Фракція палива: 55х45х15 мм. Вологість від 10 до 55%.
У комплект постачання теплогенератора входять:
- Теплогенератор (основа з рухомими колосниковими решітками, топка, дверцята нижні та технологічні, мультициклон);
- Пристрій подачі палива (плунжерний чи шнековий за вибором клієнта);
- Комплект вентиляторів у межах теплогенератора;
- Мультициклон (опція);
- Система золовидалення з-під колосникової решітки та мультициклону
- Система автоматики з датчиками керування та контролю;
Проєктний термін служби встановлення – 20 років.